fbpx

Amenerrasülü ile yapılan istek duası (Amener Resulü)


Amenerrasulü (Amener Resulu) Duası Hakkında Rivayetler

Hz. Ömer (r.a) ile Hz. Ali (r.a)’dan rivayet edilmiştir ki, Her biri:

”Aklı başında bir adam görmezdim ki, Bakara Suresi’nin sonundaki bu ayetleri okumadan uyusun.” Demişlerdir.

Amenerrasulü (Amener Resulu) Duası Okumanın Faydaları

 • Amennerresulü okunan eve 3 gün şeytan girmez.
 • Okuyan Allah (.c.c)’ın sevgisini kazanır.
 • Allah (.c.c)’ın himayesine girer.
 • Okuyana ferahlık verir. Bütün arzuları ayağına gelir.
 • Yatsıdan sonra okuyan geceyi ibadetle geçirmiş gibi sevaba nail olur.

AMENERRASULÜ DUASININ UYGULANIŞI ( ÖNEMLİ )

• Amenerrasulü duasının bu yöntemi ile dua edecekseniz eğer önce Güzel bir abdest alıp gerekli özeni gösterdikten sonra niyetimizi ediyoruz.

• Başladığımız gün Okuyabildiğimiz kadar okuyoruz. Minimum 41 defa okumaya gayret edelim.

• Sonraki gün okumuyoruz..

• Bir sonraki gün yeniden okuyabildiğimiz kadar fazla okuyoruz.. Zaten bir kaç gün geçtikten sonra hayatınızdaki değişiklikleri ve hayatınızdaki olumlu gelişmeleri farkedeceksiniz..

Bu uygulamanın anlatıldığı esas kaynağında gün sayısı verilmemiştir. Bir kaç gün içinde uygulamadan fayda görmeye başlayınca bırakmak istemeyecek, istediğiniz noktaya ulaşana kadar devam edeceksiniz..

• En önemlisi her dua ve uygulama ciddi bir teslimiyet ve şüphesiz inanç gerektirir.. Bu uygulama için inansanızda inanmasanızda hayatınıza güzel şeyleri çekersiniz deniyor..


Amener-Resulü

ءَامَنَ الرَّسُولُ بِمَا أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَالْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ ءَامَنَ بِاللَّهِ وَمَلَائِكَتِهِ وَكُتُبِهِ وَرُسُلِهِ لَا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَقَالُوا سَمِعْنَا وَأَطَعْنَا غُفْرَانَكَ رَبَّنَا وَإِلَيْكَ الْمَصِيرُ
لاَ يُكَلِّفُ اللّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَهَا لَهَا مَا كَسَبَتْ وَعَلَيْهَا مَا اكْتَسَبَتْ رَبَّنَا لاَ تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِينَا أَوْ أَخْطَأْنَا رَبَّنَا وَلاَ تَحْمِلْ عَلَيْنَا إِصْراً كَمَا حَمَلْتَهُ عَلَى الَّذِينَ مِن قَبْلِنَا رَبَّنَا وَلاَ تُحَمِّلْنَا مَا لاَ طَاقَةَ لَنَا بِهِ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا أَنتَ مَوْلاَنَا فَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْكَافِرِين

AMENERRASULÜ DUASI

Amenerrasulü ile Maddi Manevi Zenginlik ve Her Hacetiniz İçin Yapabileceğiniz Uygulama.

Amenerrasulü – Duası ile Maddi Manevi Her Müşkülünüz için İstifade edin..
Amenerresulü duası bilinenden çok bilinmeyen ve sırlarını koruyan en güzel ve özel dualardan biridir..

Kim ki özellikle Zenginlik, başarı ve iş bulma konularında sıkıntı yaşıyor ise bu yöntemi özenle uygulamalıdır. Tavsiye edilir..

Amener-Resulü okunuşu:

* Amener rasulü bi ma ünzile ileyhi mir rabbihi vel mü’minun
* küllün amene billahi ve melaiketihi ve kütübihi ve rusülih
* la nüferriku beyne ehadim mir rusülih
* ve kalu semi’na ve eta’na gufraneke rabbena ve ileykel masiyr
* La yükellifüllahü nefsen illa vüs’aha
* leha ma kesebet ve aleyha mektesebet
* rabbena la tüahizna in nesina ev ahta’na
* rabbena ve la tahmil aleyna isran kema hameltehu alellezine min kablina
* rabbena ve la tühammilna ma la takate lena bih
* va’fü anna
* vağfir lena
* verhamna ente mevlane fensurna alel kavmil kafirin


Amener-Resulü Meali:

Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.” Bakara 285

Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.” Bakara 286.


Arkadaşlar defalarca tecrübe etmiş ve tavsiye ettiklerimden de her defasında olumlu geri dönüşler aldığım aslında bilindik bir uygulama ama sanırım dua çeşitliliği arasında gözden kaçabiliyor bu uygulama..

Uygulanışı şöyle..

Önce güzel hayırlı bir vakitte başlamakta fayda var.. konuları bilen arkadaşlar zaten anlarlar bilmeyenler için misal perşembe akşamı gibi, yada biliyorsunuz hayır şer saatler var gezegen saatlerinin .. misal jüpiter saatine denk gelen bir saate veya güneş saati vs.vs. hayırlı bir saat yani.. veya en temizi gece yarısından sonra malum güzel ve hayırlı saatler.. ozamanlarda başlayabilirsiniz.. ha şartmı böyle bir şart yok.. bu kişisel fikrim sadece..Neyse uzatmiyim. Güzel abdestimizi alıyoruz niyetimizi ediyoruz ve BAŞLARINDA BESMELE ÇEKMEDEN.. ( Burası önemli ) peşpeşe en az 41 defa ve üzeri AMENERRASULU duasını okuyoruz .. ( bu arada yanlışım varsa düzeltin .. amenerrasulu hem bakara suresinin son iki ayeti olduğu için ayet niteliğindedir .. hemde peygamber efendimize mirac ta hediye edildiği için dua niteliğindedir.. ) neyse okumalarımızı yaptık bitirdik.. duamızı ediyoruz.. bildiğiniz dua güçlendirici hacet duaları varsa peşinden o dualarlada duanızı edebilirsiniz..

Ertesi gün OKUMUYORUZ.. Ara veriyoruz yani … 1 gün okunuyor okuyabildiğimiz kadar minimum 41 ade.. diğer gün okunmuyor..

Bu şekilde en az 7 tekrar yapıyoruz.. yani 7 okuma günü yapıyoruz..

Zaten bu uygulamaya başladığınızda imkansız uçuk kaçık veya helal birşey değilse çok kısa sürede cevap almaya başlıyorsunuz.. olumlu gelişmeler biryerden sinyal veriyor..

Özellikle borç sıkıntıları olan , çaresizlik içinde olan bana ALLAH tan başka kimse yardım edemez derecesindeki sıkıntılarınızda.. istifade edebilirsiniz.. İnşallah güzel sonuçlar alıcaksınız..

Neden başında besmele çekilmiyor falan derseniz.. bu uygulamanın yapılışı bu.. baştada söylediğim gibi.. amenerrasulu aynı zamanda duadır.. ve bir çok hani mevlütlede dağıtılan tarzdaki yasin cüzlerinin içinde bu duayı başında besmele konulmadığını görürsünüz.. istisna bazıları başında besmele koymuştur.. birde bu konudaki diğer görüş ise.. bu duanyı arada başka bir enerji değişimi olmadan peşpeşe okumak ayrı bir enerji oluşturuyor.. arada besmele çekildiğinde besmelenin kendi güçlü enerjisi bu etkileşimi farklı bir şekilde değiştiriyor.. ve bu uygulamanın bir nevi tılsımını değiştiriyor.. o yüzden… Alıntııdır.

Şimdiden Allah kabul etsin..Kenzül Arş Duası Oku Dileğin Gerçek Olsun ?

kenzül arş duasıDilek için okunan dua araştırmaları yaptığınızda karşınıza pek çok dua çıkmaktadır. Bunlardan bazıları İslam alimlerinden bazıları da Peygamberimize ait hadislerden günümüze kadar gelmiş dualardır. Zaten Allah Kuran’ı Kerim’de de bizlere nasıl dua edeceğimizi öğretmektedir. Ancak bazı dualar vardır ki ancak kurallarına uyularak edildiğinde kabul olmaktadır. Bu dualardan bir tanesi de kenzül arş duası. Peygamberimizin hadislerinden ve İslam alimlerinden bizlere ulaşan fazileti oldukça fazla bir duadır. Duanın oldukça etkili olmasının en büyük nedeni ise öncesinde ve sonrasında okunan Ayet-ül Kursi ve çekilen esmalardır. Okunan esmalar en az 5 olmakla birlikte bu esmalar 10’a kadar çıkarılmaktadır. Kenzul dua da denilen bu faziletli dua her türlü dilek ve istekler için okunabilmektedir. Genellikle hastalıklardan ve borçlardan kurtulmak, özgürlüğüne kavuşmak ya da sevdiğine kavuşmak isteyenler için oldukça etkilidir.

 

 


Yorumlar

 • Ayna dedi ki:

  Rüyamda Cübbeli Ahmet hoca dan dua istiyorum hocamda diyorki sen amenarrarülü okuyormusun ne okumuyorsun okumadan nasıl iş yapıcak dedi , rüyamda okumayı tavsiye etti

 • N. dedi ki:

  Her okudumuzda mı due ediyoruz yoksa Bi keremi niyet edip en az 41 kere okuyoruz

 • Şükriye dedi ki:

  Kıbleye dönük okumak sartmı mesela ezberden yüm gün tekrarlasak olöaz mı

 • Ersin oguz dedi ki:

  Butun dualar olaganustu etkili..tavsiye ve uygulama metodlari icin..allah razi olsun

  • Tuba dedi ki:

   Bana da dua edin başlıycam bu duaya inşallah bende kurtulurum hayırlısıyla sıkıntımdan derdimden

 • Cemre dedi ki:

  Arkadaşlar bu dua gerçekten çok güçlü tesirleri olan bir dua.daha önce ben bu duayı araştırdım çok sıkıntıdaydım o aralar iş bulamıyordum bir türlü boşluğa düştüm.ve bu duayı günde bir kez aynı anlatıldığı şekilde 41 defa okudum öncesinde namazda kılıyordum İnan’ın ki 1ay içinde nasıl oldu bilmiyorum iş sahibi oldum çok şaşırdım gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum herkese

  • İKRA dedi ki:

   MAŞA ALLAH bende yıllar önce sıkıntıdaydım bu uygulamayı yapmaya başladım o günlerden bugüne bin şükürler olsunbiraz ara verdim ama şimdlerde yine devam ediyorum RABBİM sizdende uygulamayı paylaşandanda razı olsun inşa ALLAH

 • derya ege dedi ki:

  selam hocam kenzul dua kitabı Dijital kitap olması sebebiyle anında mail adresinize gönderilmektedir. deniyor güvenemiyorum. adrese teslim olmuyormu geri iadesi kesinmi

 • Ayşe dedi ki:

  Ben her namazdan sonra okuyorum. Amenerrasulu duasını. Bu niyetle okumaya başladığım zaman bir gün 41 den fazla okuyup bir gün hiç mi okumayacam. Yoksa namazlardan sonra birer kere okuyabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir