fbpx

Kenzül Arş Duası


Toplum arasında az bilinen en etkili dualardan biri de kenzül arş duasıdır. Duayı sahabelere bizzat Hz. Muhammed’in öğrettiğine dair çok sayıda rivayet bulunmaktadır. Kenzül arş duası bütün İslam coğrafyasında yayılmış ve yüzyıllar boyu okunmuştur.

Her türlü dilek, hacet, sıkıntı ve zor durumlarda okunabilecek faziletli duaların başında kenzul ars duasi gelir. Çok az bilinir fakat oldukça faziletlidir.
Bazen insan öyle zor durumlar yaşar ve öyle bir yardıma ihtiyaç duyduğumuz anlar vardır ki. Herşey bir anda tersine gitmeye başlar. Bir bakarız yanımızda hiç kimse kalmamış ve derlerimizle başbaşayız. O anda Allah’tan başka bir yardım isteyeceğimiz bir kimsemiz kalmamıştır. Artık dua etme vakti gelmiştir. Belki de Rabbimiz böylesini hayırlı ve uygun görmüştür, bizden dilek dua beklemektedir.
Birçok dua, zikir vardır. Fakat sizlere kenzül arş duası olarak bilinen duadan bahsedeceğim.
Kenzül arş duası Allah’u Teala’nın sırlı isimlerinin hürmetine yapılan oldukça da güçlü bir duadır. Kenzül ars duası ‘nın Arapça Okunuşu ve anlamı ile de okuyabilirsiniz. Gerçek ve saf bir niyetle Rabbimize Onun Yüce İsimlerini vesile kılarak dua etmeliyiz. Kenzül Arş Duası Allah’a ibadet maksadı ile okunursa Allah-u Teala kullarını duanın meyvelerinden mahrum bırakmaz.

Kenzül Arş Duası Oku Dileğin Gerçek Olsun ?

kenzül arş duasıDilek için okunan dua araştırmaları yaptığınızda karşınıza pek çok dua çıkmaktadır. Bunlardan bazıları İslam alimlerinden bazıları da Peygamberimize ait hadislerden günümüze kadar gelmiş dualardır. Zaten Allah Kuran’ı Kerim’de de bizlere nasıl dua edeceğimizi öğretmektedir. Ancak bazı dualar vardır ki ancak kurallarına uyularak edildiğinde kabul olmaktadır. Bu dualardan bir tanesi de kenzul ars duasi. Peygamberimizin hadislerinden ve İslam alimlerinden bizlere ulaşan fazileti oldukça fazla bir duadır. Duanın oldukça etkili olmasının en büyük nedeni ise öncesinde ve sonrasında okunan Ayet-ül Kursi ve çekilen esmalardır. Okunan esmalar en az 5 olmakla birlikte bu esmalar 10’a kadar çıkarılmaktadır. Kenzul dua da denilen bu faziletli dua her türlü dilek ve istekler için okunabilmektedir. Genellikle hastalıklardan ve borçlardan kurtulmak, özgürlüğüne kavuşmak ya da sevdiğine kavuşmak isteyenler için oldukça etkilidir.

Kenzul Ars Duasi

Kenzül Arş Duası her türlü hacet, dilek, hastalık gibi durumlarda okunabilen, faziletleri ve faydaları oldukça güçlü bir duadır kenzül duası. Faziletlerini saymakla bitmez. Kenzül dua ile dilek ve hacet dilerken okunuşuna dikkat etmek gereklidir.

kenzül arş duası

Duanın Fazileti ve Kullanım Alanları ?

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’den rivayet edildiği üzere kenzul dua İhlas, Felak, Nas, Fatiha ve Kafirun surelerinin üçer defa okunmasından sonra okunursa dua edenin tüm istekleri kabul olmaktadır. Özellikle kötü niyetli insanların şerrinden ve hastalıklardan korunmak için okunan bu dua tüm isteklerin yerine gelmesinde de etkilidir. Çalışma hayatının düzelmesi, çalınan malların ya da eksilen eşyaların geri getirilmesi istendiğinde ise dua yanında taşınmalı veya bir kağıda yazılarak yastığın altına koyularak uyunmalıdır. Hem ahrette hem de bu dünyada isteklerin yerine gelmesi edilen duaların kabul olması için kenzül arş duası okunmadan önce 2 rekat namaz kılınmalı ve tüm rekatlarda İhlas, Fatiha ve Kenzul dua okunmalıdır. Duanın faziletini anlayan birkaç önemli rivayet de aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. Sözü edilen rivayetler Cebrail A.s tarafından peygamber efendimize rüyasında vahiy olunmuştur. Bu vahiye göre bu duayı yaşamı boyunca bir kez bile okuyan olursa;

 1. Kıyamet günü geldiğinde duayı okuyan kişi Cenab-ı Allah tarafından o kadar parlak kılınır, o kadar tertemiz olur ki ahrete gittiğinde okuyan kişiyi görenler onu melek ya da Peygamber sanırlar.
 2. Okuyan kişi kabir azabı çekmez ve kıyamet günü geldiğinde de cennet kapılarının açılması için peygamber ve melekler çaba sarf eder.
 3. O duanın verdiği feyiz ile kişi sırat köprüsünü çok kolay ve hızlı şekilde geçer.
 4. Bir kişi günahkâr olsa dahi bu duayı okuduğunda umreye gitmiş gibi 1000 sevap yazılır.
 5. Çeşitli nedenlerle korku yaşayan kişiler ve susuz kalan kişiler bu duayı okuduğunda Allah tarafından dayanma gücü verilir.
 6. Hastalıkların geçmesine ve şifa bulmasına neden olan oldukça etkili bir dua olan kenzül arş duası aynı zamanda aç insanlar için okunduğunda biri tarafından onların doyurulmasına vesile olunur.
 7. Kimseye muhtaç olmamak için de okunabilen bu dua sayesinde borcu olanlar borçlarından en iyi şekilde ve en kısa zamanda kurtulmaktadır.
 8. Dilek duası denildiğinde her ne kadar ilk akla dünyevi zevkler akla gelse de ahret için de okunmalıdır. Ahiret için kenzul ars duasi okunduğunda iyi amellere ulaşılmasına yardımcı olur.
 9. Duanın cinlerden ve kötü ruhlu tüm mahlûklardan koruma özelliği bulunmaktadır. Okunduğunda Allah’ın izniyle hiçbirisi okuyana zarar vermezler.
 10. Duayı okuyan kimseye melekler istiğfar etmekle kalmaz aynı zamanda yaşamı boyunca da o kişinin evinden bereket eksik olmaz.
 11. Hastalıklardan korunmak için okunduğunda bu dua kağıda yazılarak üstünde taşımalıdır. Ayrıca bu duayı okuyanların peygamberimizi rüyasında göreceği de rivayet edilmektedir.

Kenzül arş duası oku

Kenzül Arş Duasının Fazileti:

Peygamberimiz Hazreti Muhammed (S. A. V.)‘den rivayete göre.

Şöyle buyuruyor:

“Cebrail bana dedi ki:

“Ey Muhammed, kim ömründe bir kere bu duayı okursa, Allah Teala onu, kıyamet gününde yüzü ayın on dördü gibi parlak olarak hasreder. Hatta bütün insanlar onu, bir peygamber veya melek sanırlar. Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz. Ona hesapsız ve azapsız, üzerine binip cennete girmesi için cennetten bir Burak getirilir.

Sırat köprüsünden şimşek gibi geçer. Onun günahı denizlerin suyundan, yağmurların damlasından, ağaçların yapraklarından, kumların adedinden, taşlardan daha fazla olsa bile, kendisine kabul olunmuş (nafile) hac ve bin umre sevabı yazılır.

Korkan kimse okursa, Allah onu korktuğundan emin kılar. Susayan kimse okursa, Allah onun susuzluğunu giderir. Aç olan okursa rızık verir,  açıkta olan okursa giyindirir, hasta okursa şifa verir, hastanın üzerine okunursa, hastalığından kurtulur, dünya veyahut ahiret ihtiyaçlarından birisi için okursa Allah istediğini verir. Bir düşmandan veya sultandan korktuğu için okursa, Allah onların şerlerinden korur ve mahlukattan gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulaşmaktan men eder.

Borçlu olan okursa, Allah onu, borcunu ödemeye muvaffak kılar, hiçbir kimseye muhtaç olmaz. Eğer onu hasta olan yazıp üzerinde taşırsa iyileşir. Kadın taşırsa kocası ona ikram eder. Cinden, insden ve şeytandan, sancı ve hastalıklardan emin olur. Kayıp ise ailesine sağ salim kavuşur. Bu duayı okuyan için cin, melek istiğfar ederler. Ömrü bereketli olur.

Kim beş defa bu duayı okursa Peygamber Aleyhi sselam’ı rüyasında görür.

Ebu Bekir Sıddik (r.a.) bu duanın fazileti hakkında şöyle buyuruyor:

“Gece olsun gündüz olsun bu duayı okudum. Peygamber Aleyhisselamı rüyamda gördüm.”

Hazreti Ömer de şöyle buyuruyor: “Hiç bir hacetim olmadı ki onun için bu duayı okuyayım da giderilmesin.”

Hazreti Osman (r.a.) diyor ki:

“Ben Kur’an-ı Kerim’i ezberleyemezdim. Resulü EKrem (s.a.v.)’e bu hususu şikayet ettim. Bana bu duayı öğretti. Onu okuduğumda Kur’an-ı Kerim’i ezberlemeyi başardım.”

Hazreti Ali (k.v.) buyuruyor ki:

“Ben bu duayı okuduğum vakit düşmanıma galebe çalardım.”
Kim ki Fatiha’yı, îhlas suresini, Kâfırûn, Felak ve Nâs suresini üç kere okuyup sonra bu duayı okursa Allah onu karşılaştığı bütün varlıkların şerrinden korur ve her türlü hastalıktan, her zalimin şerrinden emin kılar ve bütün isteklerini verir.

Kim ki okuduğu gibi onu yazıp üzerinde taşırsa ve kim ki başının altına koyup uyursa, Allah Teala o kimsenin malından çalınanı ve evinden kaçanı geri iade eder. Akan suya okursa su durur yahut yanan ateşe okursa ateş söner. Dağ üzerine okursa dağ paramparça olur.

Kim ki iki rekat namaz kılıp her rekatında Fatiha ve bir de ıhlas okuyup selam verdikten sonra bu duayı okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur. Bu duanın fazileti sayılmayacak kadar çoktur, biz burada kısa olarak zikrettik.

Kimseye Asr suresi okunursa, şifa bulur. Bir kimse bu sureyi dört ayrı kağıda yazıp, her birisini korunmasını istediği yerin dört ayrı köşesine yerleştirirse, Cenabı Hakk o yeri her türlü felakete karşı himaye eder.

Kenzül arş duasını kimler okumalı?

Abdulkadir Çelik’in  dua yolu ile Allah’a sesimizi duyurmamızı sağlayan Kenzül Dua her kapıyı açan anahtar dualar kitabını kimler okumalıdır? 

Şeytani olan büyü, tılsım, muska gibi kötülükleri içinde barındırmayan, sadece dualardan ve o duaların nasıl okunması gerektiğinden oluşan Kenzül Arş Duası  kitabı, her bireyin elinde olması gereken çok özel bir eserdir. Tüm teslimiyetle ve içtenlikle okunduğu zaman mutlaka işe yarayan anahtar dualardan oluşan kenzül arş duası kitabını mutlaka okunmalıdır.

✅ Yaşadığı olumsuz hayattan dolayı depresyona giren ve bununla başa çıkamayanlar okumalıdır ki, bir an önce sağlıklarına kavuşsunlar.

✅ Sevdiğine kavuşamayan, kara sevdaya düşenler okumalıdır ki, sevdiklerine daha güzel/yakışıklı görünsünler, onu elde edip bir hayat boyu mutlu yaşasınlar.

✅ Okul, ister iş hiç fark etmez sınava girecekler okumalıdır ki, sınav esnasında heyecandan arınıp tam konsantre olarak doğru cevapları bulsunlar.

✅ Sağlığında sorun yaşayanlar okumalıdır ki, en kısa sürede sağlığına kavuşup bunu bir ömür boyu korusunlar.

✅ Hayatta hep isteyip de sahip olamadığımız ev,araba, mertebe ve benzeri her türlü hacetimizin yerine gelmesi için okunmalıdır.

Daha birçok sayamadığımız faziletleri mevcuttur.

 

 

🌸 Kenzül Arş Duası! 🌸

Kenzül Arş Duasının Faziletleri saymakla bitmez.

Her kapıyı açan anahtar duaları!

Kimler Bilmek İster?

kenzul ars duasi

kenzul ars duasi

 

kenzul ars duasi al


Yorumlar

 • Adsız dedi ki:

  İyi günler ben bu kitabı almıştım ve o zaman sevdiğinle barışmak için duaları okumuştum 3 güne sevgilim geri dönmüştü.Şuan yine ayrıyız duaları okuyorum 2-3 gündür bir gelişme olmadı bunun nedeni nedir

 • Gülşah dedi ki:

  Cok ilgimi çekti. Benim istekler için özel esmaül hüsna terkiplerim var cok kıymetli bir hocamızdan öğrendim aldım onları ama bu kitapta olsun istiyorum….

 • Seval dedi ki:

  Ben duaların etkisine çok inanırım.Sevdiğim çocukla evlenmek,onunla bir ömür geçirmek istiyorum. Bu duayı onun için okursam etkili olur mu? Ayrıca rica etsem okumadan nasıl yapılacağını anlatır mısınız

 • bilge dedi ki:

  kenzül arş duası gerçekten çok büyük duadır.cuma günleri sela ile ezan arasındaki bir vakitte yasin süresi ve arkasından kenzül arş süresi okuduğumda her zaman dileklerimin gerçekleştiğini gördüm.

 • Fati dedi ki:

  zor durumda okunacak dua
  Çok güzel hazırlanmış bir kitap. dolu dolu. içinde her şey var. Allah sizden razı olsun.

 • Elif dedi ki:

  Bu duayı ilkkez okudum 5kere. S. A efendimiz ınsanlah gorurum yada bir anlamlı guzelbırsey ruyamda okurken tıkandım nedenbılmıyorumılkkez gıcıktutma gibi yutkunamama 2ciokumamda diyorum esnemeyabasladım.

 • havva dedi ki:

  hocam birşey soracaktım. bu kitabın büyü ile alakası var mıdır. kenzül arş duasından çokça bahsediliyor. bu kitap başka neleri barındırıyor.

  • Kenzül Dua dedi ki:

   Havva Hanım, bu kitabın büyü ile alakası yoktur. Zaten islam dininde büyü ve bunlara inanmak caiz değildir. kenzül arş duası dahil ihtiyacının olan bütün dualar mevuttur. Dualarınızın şimdiden kabul edilen dualar dergahına eklenmesi dileğiyle hayırlı kandiller.

  • hasan dedi ki:

   Sayın Kenzül Dua; İslam dininde büyü ve bunlara inanmak caiz değil demişsiniz de düzeltme yapmak istiyorum. Büyü vardır gerçektir. Büyü yapmak veya büyü yaptırmak kesinlikle şirktir ve haramdır.

 • elif dedi ki:

  merabaa ben bişey sormak istiyorum cıktııgm coocuk benim peişimi bırakmıyor onun benden soguyup hayırlı şekilde ayrılması için okuybilirimiyim onun kötülügünü istemiyorum sadece haılı şek,ilde benden ayrılmasını niyet ederecek okuycam 0lurmu

  • Narin dedi ki:

   Benim üstümde çok sıkıntı var bide nazar hiç bireyden zevk almıyorum

  • MURAT BULUT dedi ki:

   kardeş senin soruya girişin direk yuh dedirtiyor. eskiden gençler sevdiğim var demeye haya ederdi şimdi… Kardeşim inşallah Allah hidayet verir. Çıktığı çocuk peşini bırakmamışmış. neden çıktın o zaman. hayırlıca helallice evlenemezmiydin? Seni de onla bunla çıkan biri alır emin ol buna. ha bir de su testisi su yolunda kırılır.

 • Abdurrahman dedi ki:

  Birşey soracağım. Bu kenzul ars duasi nasıl ediliyor. Bu kocaman kitap sadece bu kenzül arş duasından mı ibaret. Bu kadar uzun bir dua olabilir mi? Bunu çok merak ediyorum. Her yerde kısa kısa anlatılıyor. Hayırlı akşamlar.

  • Kenzül Dua dedi ki:

   Değerli okurumuz, bu kitap elbette sadece kenzül arş duasından ibaret değildir. içerisinde birçok duayı barındıran 628 sayfalık bir eserdir. Kenzül Dua Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar Kitabı‘nda yer alan dualar, bir kişinin hayatı boyunca karşılaşacağı her türlü duruma çözüm sunan oldukça etkili ve sırlı dualardır. Birini kendine aşık etmek, herhangi bir konuda başarılı olmak, güzel bir işe başlayıp zengin olmak, sınavlarda başarılı olmak, hastalıklardan kurtulmak gibi her türlü konuda çok etkili dualar vardır.

 • Semra Baku dedi ki:

  Salamlar. Men Azerbaycanda yaşayıram. Bu kitab buralara da gelib çıxa bilermi?almaq isterdim

 • Sefa dedi ki:

  Selamünaleyküm. Hocam bu kenzul ars duasi her yerde konuşuluyor. Gerçektende bu kadar hızlı ve etkili midir. Böyle birşey nasıl mümkün olur. Bir ay sonra sınava girecem şimdiden sıkıntı stres yaşamaya başladım. Ne olur cevap yazınız.

 • Deniz dedi ki:

  Kenzul arş duadını iş bulmak için okudum inşallah kabul olur

 • Aylin dedi ki:

  Ben bu kitapi hic biryerde bulamadim almanyadayim almanyaya göndere gibi bi sansiniz varmi

 • Fatih dedi ki:

  Selamünaleyküm benim sevdiğim kişiyle aramızı açtilar .muskayla. Ben bu derdime çare olabilecek bir dua bulabilirmiyim kitabinizda

  • Kenzül Dua dedi ki:

   Değerli kardeşim, siz dualarınızı eksik etmeyiniz. Siz doğru yolda olduğunuz sürece hayırlısını isteyeceksiniz. Bunda da vardır bir hayır diyebilirsiniz. Bu kitap daha kapsamlı bir kitaptır. illaki sizler de istifade edebilirsiniz. Herşey gönlünüzce hayırlı olsun temennimizle.

 • Kenan Y. dedi ki:

  Dualara uyulması gereken kurallara göz attım emeği geçen tüm ekibe teşekkür ediyorum ellerinize yüreğinize sağlık çok güzel bir kitap olmuş asla ve asla kesinlikle iade etmeyi düşünmüyorum yıllardır eksikliğini hissettiğim bir kitap.

 • sibel dedi ki:

  satın almak istiyorum.

 • Derviş kemal dedi ki:

  Dua Mumun kimsenin silahı ve
  kallanıdır zaatın biri kervancılık yapar iken neden tek başına çünkü inanç yapı
  Arap yarın adasında develeri ile nakil yapar iken para ve emtiyalarna eşkıya tarafından el konoluyor o zat ya eşkıya canımı Almadan iki rekat namaz kılmama müsade edermisi oda evet der
  Namazı kılar kenzülü okur El Açar ya veddüd diya Allahın ismini zikreder bakarki yeşil elbiseli bir süvari peydah olur bir hamlede eşkıyayı etkisiz hale getirir yeterli iman gücün olsun.

 • Derviş kemal dedi ki:

  Semra hanı Allahın Ayetinde inanmıyorsanız hemen siteden ayrıl yoksa halka olursun.

 • Derviş kemal dedi ki:

  Semra hanım Kenzül Yeni Yazı ile okuma bir haftadan eski yazıyı öğreb Kenzülü Arşı Usulüne göre oku onon nimetlerini görür sün

 • Semra dedi ki:

  benim psikolojim çok bozuldu manevi sıkıntılarım için duayı yaptım. Üstelik başka duaları da yaptım herhangi bir gelişme olmadı kimi kandırıyorsunuz.

  • Kenzül Dua dedi ki:

   Sevgili mümine kardeşimiz Semra, bize okuduğunuz dualar ile ilgi biraz daha detaylı bilgi vermeniz mümkün mü acaba? Şundan emin olabilirsiniz: Bize gelen yorumların hepsini yayımlıyoruz ve insanları yanıltmak gibi bir zulümden Allah’a sığınırız haşa. Zaten öyle bir amacımız olsaydı kitabımıza “para iade garantisi” vermezdik.

   Rabbim herkese hayırlı bir hayat nasip eylesin. Amin. Hayırlı cumalar.

  • Semra dedi ki:

   hocam çok özür dilerim gerçekten özür dilerim çünkü ben buradaki yorumlara inanmadığım içim kitabı almadan önce yukarıdaki yorumu yazdım. amacım sizi denemekti acaba benim yorumumu da yayınlayacak mısınız diye merak ettiğim için öyle bir yorum yazdım. yani normalde kitabı henüz almadım ve kitabı almadan yalandan yorum yazdım. yorumdan sonrada 2-3 bekledim yorumumu kaldırmadığınızı görünce inanmaya başladım. hemen bu eseri alacağım ve gelişmeleri size tekrar yazacağım inşallah

  • Emrah dedi ki:

   duayı sadece okumak sadece okumuş olmaktır. inanarak güvenerek tam teslimiyetle Allahın duanı kabul edeceğinden zerre şüphe etmeden ve ettikten gerisini allaha bırakarak okursan şüphen olmasın rabbim duana icabet edecektir. duayı okuyup sonrasında aha olmadı duam gerçekleşmedi kabul görmedi demek haşa allaha güvenmemektir. seni yaratan şahndamarından yakın olan şüphen olmasın. senin içine şefkat duygusunu yerleştirmiş rabbinin şefkatinden şüphe etme. allah herzaman kullarıyladır. yaratılmışların en üstünü olan insan ihsanların en üstünüyle mükafatlandırılacaktır.

 • Mehmet dedi ki:

  bu dua gerçekten allah.cc çok hikmetli duası allah tüm müslüman kardeşlerimin duasını kabul etsin inş
  arapçasını okumak isteyenler aşağıdaki siteden okuyabilirler
  https://www.kenzuldua.com/kenzul-ars-duasi-fazileti-okunusu/

 • hatice dedi ki:

  selamun alykun bu kıtabı nasıl sıparıs verebılırım e kıtap olarak ıstemıyorum orjınal kargo ıle almak ıstıyorum

  • Kenzül Dua dedi ki:

   Hatice Hanım,
   Bu “Kenzül Dua ve Her Kapıyı Açan Anahtar Dualar” kitabı basılı olarak hiçbir yerde bulunmamaktadır. Bu yazarın tercihidir. Online olarak satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir